10 mei 2025 - Herinnering en hoop

85 jaar na de aanval op Fort Eben-Emael en België

 

Op 10 mei 2025 is het exact 85 jaar geleden dat het fort van Eben-Emael werd aangevallen. Deze datum markeert het begin van de Tweede Wereldoorlog voor België.

 

Ter gelegenheid van deze symbolische dag stelt Fort Eben-Emael de Duitse en Engelse vertaling van zijn stripboek voor. Daarnaast wordt ook de permanente tentoonstelling ‘Het fort tijdens de Duitse bezetting'geopend voor het publiek.

 

Het stripboek Vreemde vogels boven Eben-Emaelvertelt het fictieve, maar op ware getuigenissen gebaseerde verhaal van Belgische en Duitse soldaten die betrokken waren bij de aanval van 10 mei 1940. Het was een korte, maar hevige strijd. Hun moed en opoffering vormen de kern van dit waarheidsgetrouwe en meeslepende relaas, neergeschreven door de bekende stripauteur Mario Boon.

 

De heer Piet Schiepers, geboren op 10 mei 1940 in Val-Meer, op slechts enkele kilometers van het fort, brengt bezoekers zijn persoonlijke familieverhaal. Hij vertelt over de gebeurtenissen van die dag, gezien door de ogen van een kind dat toen nog maar één dag oud was.

 

De cafetaria is geopend.

Verspreid over de dag worden er rondleidingen georganiseerd

in het Nederlands, Frans, Duits en Engels.
Boek tijdig je rondleiding, want de plaatsen zijn beperkt.

 

Programma 10 mei 2025

10:00Opening van het fort en de cafetaria
10:15

Voorstelling van Mario Boon, de striptekenaar

Presentatie van de geschiedenis van het stripverhaal in het Duits en Frans

11:00Opening van de permanente tentoonstelling “Het fort onder de Duitse bezetting"
11:15 - 11:45Vertrek van standaard rondleidingen van 2 uur in het Nederlands, Frans, Duits en Engels
12:30Vertrek van de ontdekkingsrondleiding in het Duits 'Ondergronds met de zaklamp naar het Albertkanaal en bezoek aan de machinegeweerbunker Mi Zuid'
12:30Vertrek van de ontdekkingsrondleidingen in het Nederlands en Frans naar de artilleriekoepels van 75 mm koepels
12:30Lezing in het Nederlands door de heer Piet Schiepers over de lotgevallen van zijn familie toen hij een ééndagskind was op 10 mei 1940.
13:00 - 16:00Mario Boon signeert het stripboek
13:15Vertrek van de ontdekkingsrondleding in het Duits 'Ondergronds met de zaklamp naar het Albertkanaal en bezoek aan de machinegeweerbunker Mi Zuid'
13:15 - 13:45Vertrek van standaard rondleidingen van 2 uur in het Nederlands, Frans, Duits en Engels
14:30Lezing in het Frans door de heer Piet Schiepers over de lotgevallen van zijn familie toen hij een eendagskind was op 10 mei 1940.
16:15

Voor de winnaars van de Facebook wedstrijd

‘Meet and Greet’ met Mario Boon

 

 

Programma 11 mei 2025

10:00

Opening van het fort en de cafetaria

de permanente tentoonstelling “Het fort onder de Duitse bezetting"

10:30 - 12:30Mario Boon signeert het stripboek
11:15 - 11:45Vertrek van standaard rondleidingen van 2 uur in het Nederlands, Frans, Duits en Engels
13:30 - 16:30Mario Boon signeert het stripboek
13:15 - 13:45Vertrek van standaard rondleidingen van 2 uur in het Nederlands, Frans, Duits en Engels

In samenwerking met

Sluiten
Herinnerings rondleidingen - Memorial Tours - op zondag 4 mei